LECO N-TYPECelleteknologi
SMBB Half Cut Cell-teknologi
Bifacial celleModulteknologier
Fremragende anti-PID lav LID-ydeevne
Færre hotspot-skyggeeffekter
Højere effekt Lavere BOS og LCOE
● ISO9001:2015 kvalitetsstyringssystem
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● IEC61215/IEC61730 standardkvalitet
● IEC61701/IEC62716 Salt/Tåge/Ammoniak-test
| Solceller | N-type Mono |
| Antal celler | 108 (6x18) |
| Dimensioner | 1961 x 1134 x 33 mm |
| Vægt | 27,8 kg |
| For-/bagglas | 2,0 mm belagt halvhærdet glas |
| Ramme | Anodiseret aluminiumlegering (forstærket højbelastningsudstyr) |
| Samleboks | IP68-klassificeret (3 bypass-dioder) |
| Udgangskabler | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Længden kan tilpasses | |
| Stik | Mc4-kompatibel |
| Mekanisk belastningstest | Foran 5400 Pa / Bagpå 2400 Pa |
| EFFEKTKLASSE | ALDB-490ND | ALDB-495ND | ALDB-500ND | ALDB-505ND | ALDB-510ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Maksimal effekt (Pmax) | 490W | 368W | 495W | 372W | 500W | 376W | 505W | 380W | 510W | 384W |
| Åben kredsløbsspænding (Voc) | 39,55V | 37,12V | 39,78V | 37,36V | 40,00V | 37,59V | 40,22V | 37,83V | 40,44V | 38,06V |
| Kortslutningsstrøm (Isc) | 15,72A | 12,58A | 15,78A | 12,62A | 15,84A | 12,67A | 15,90A | 12,72A | 15,96A | 12,77A |
| Spænding ved maksimal effekt (Vmpp) | 33,11V | 31,08V | 33,31V | 31,29V | 33,51V | 31,50V | 33,71V | 31,71V | 33,91V | 31,91V |
| Aktuel maksimal effekt (Impp) | 14,80A | 11,84A | 14,86A | 11,89A | 14,92A | 11,94A | 14,98A | 11,98A | 15.04A | 12.03A |
| MODULEFFEKTIVITET (%) | 22,03% | 22,26% | 22,48% | 22,71% | 22,93% | |||||
STC: Bestrålingsstyrke 1000 W/m², celletemperatur 25 ºC, AM1.5G
NMOT: Bestrålingsstyrke 800W/m², omgivelsestemperatur 20ºC, vindhastighed 1m/s, AM1.5G
| Bageste forstærkning | Parameter | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Maksimal effekt (Pmax) | 515W | 520W | 525W | 530W | 536W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 23,14% | 23,37% | 23,61% | 23,84% | 24,08% | |
| 15% | Maksimal effekt (Pmax) | 564W | 569W | 575W | 581W | 587W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 25,34% | 25,60% | 25,86% | 26,12% | 26,37% | |
| 25% | Maksimal effekt (Pmax) | 613W | 619W | 625W | 631W | 638W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 27,54% | 27,82% | 28,11% | 28,39% | 28,67% |
| Beholder | 40'HQ |
| Stykker pr. palle | 34 |
| Paller pr. container | 24 |
| Stykker pr. beholder | 816 |
| Driftsmodulets temperatur | -40℃ til +85℃ |
| Maksimal systemspænding | 1500 DC (IEC) |
| Maksimal seriesikringsklassificering | 30A |
| Effekttolerance | 0/+5W |
| Nominel driftstemperatur (NMOT) | 45±2℃ |
| Temperaturkoefficient for Pmax | -0,29%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Voc | -0,25%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Bygning 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuan-distriktet, Nantong City, Kina
www.alifesolar.com