LECO N-TYPECelleteknologi
SMBB Half Cut Cell-teknologi
Bifacial celleModulteknologier
Fremragende anti-PID lav LID-ydeevne
Færre hotspot-skyggeeffekter
Højere effekt Lavere BOS og LCOE
● ISO9001:2015 kvalitetsstyringssystem
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● IEC61215/IEC61730 standardkvalitet
● IEC61701/IEC62716 Salt/Tåge/Ammoniak-test
| Solceller | N-type Mono |
| Antal celler | 156 (6x26) |
| Dimensioner | 2465 x 1134 x 33 mm |
| Vægt | 34,8 kg |
| For-/bagglas | 2,0 mm belagt halvhærdet glas |
| Ramme | Anodiseret aluminiumlegering (forstærket højbelastningsudstyr) |
| Samleboks | IP68-klassificeret (3 bypass-dioder) |
| Udgangskabler | 4,0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Længden kan tilpasses | |
| Stik | Mc4-kompatibel |
| Mekanisk belastningstest | Foran 5400 Pa / Bagpå 2400 Pa |
| EFFEKTKLASSE | ALVH-620ND | ALVH-625ND | ALVH-630ND | ALVH-635ND | ALVH-640ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Maksimal effekt (Pmax) | 620W | 467W | 625W | 471W | 630W | 475W | 635W | 479W | 640W | 483W |
| Åben kredsløbsspænding (Voc) | 55,64V | 52,67V | 55,75V | 52,78V | 55,87V | 52,89V | 55,98V | 52,99V | 56,09V | 53,10V |
| Kortslutningsstrøm (Isc) | 14.18A | 11.44A | 14.25A | 11.50A | 14.32A | 11.56A | 14.39A | 11,62A | 14.46A | 11,68A |
| Spænding ved maksimal effekt (Vmpp) | 46,03V | 42,73V | 46,16V | 42,86V | 46,29V | 42,99V | 46,42V | 43,11V | 46,55V | 43,24V |
| Aktuel maksimal effekt (Impp) | 13.47A | 10,93A | 13,54A | 10,99A | 13,61A | 11.05A | 13,68A | 11.11A | 13,75A | 11.17A |
| MODULEFFEKTIVITET (%) | 22,18% | 22,36% | 22,54% | 22,72% | 22,90% | |||||
| STC: Bestrålingsstyrke 1000 W/m², celletemperatur 25 °C, AM1.5G NMOT: Bestrålingsstyrke 800 W/m², omgivelsestemperatur 20 °C, vindhastighed 1 m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Bageste forstærkning | Parameter | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Maksimal effekt (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 23,29% | 23,48% | 23,66% | 23,85% | 24,04% | |
| 15% | Maksimal effekt (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 25,51% | 25,71% | 25,92% | 26,12% | 26,33% | |
| 25% | Maksimal effekt (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 27,73% | 27,95% | 28,17% | 28,40% | 28,62% |
| Beholder | 40'HQ |
| Stykker pr. palle | 34 |
| Paller pr. container | 16 |
| Stykker pr. beholder | 544 |
| Driftsmodulets temperatur | -40℃ til +85℃ |
| Maksimal systemspænding | 1500 DC (IEC) |
| Maksimal seriesikringsklassificering | 30A |
| Effekttolerance | 0/+5W |
| Nominel driftstemperatur (NMOT) | 45±2℃ |
| Temperaturkoefficient for Pmax | -0,29%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Voc | -0,25%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Bygning 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuan-distriktet, Nantong City, Kina
www.alifesolar.com