LECO N-TYPECelleteknologi
SMBB Half Cut Cell-teknologi
Bifacial celleModulteknologier
Fremragende anti-PID lav LID-ydeevne
Færre hotspot-skyggeeffekter
Højere effekt Lavere BOS og LCOE
● ISO9001:2015 kvalitetsstyringssystem
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● IEC61215/IEC61730 standardkvalitet
● IEC61701/IEC62716 Salt/Tåge/Ammoniak-test
| Solceller | N-type Mono |
| Antal celler | 132 (6x22) |
| Dimensioner | 2384 x 1303 x 35 mm |
| Vægt | 38,5 kg |
| For-/bagglas | 2,0 mm belagt halvhærdet glas |
| Ramme | Anodiseret aluminiumlegering (forstærket højbelastningsudstyr) |
| Samleboks | IP68-klassificeret (3 bypass-dioder) |
| Udgangskabler | 4,0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Længden kan tilpasses | |
| Stik | Mc4-kompatibel |
| Mekanisk belastningstest | Foran 5400 Pa / Bagpå 2400 Pa |
| EFFEKTKLASSE | ALET-690ND | ALET-695ND | ALET-700ND | ALET-705ND | ALET-710ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Maksimal effekt (Pmax) | 690W | 524W | 695W | 528W | 700W | 532W | 705W | 536W | 710W | 540W |
| Åben kredsløbsspænding (Voc) | 47,95V | 45,52V | 48,15V | 45,73V | 48,34V | 45,93V | 48,54V | 46,13V | 48,73V | 46,33V |
| Kortslutningsstrøm (Isc) | 18.29A | 14,63A | 18.34A | 14,67A | 18.39A | 14,71A | 18.44A | 14,75A | 18.49A | 14,79A |
| Spænding ved maksimal effekt (Vmpp) | 39,84V | 37,82V | 40,03V | 38,02V | 40,23V | 38,22V | 40,42V | 38,42V | 40,62V | 38,62V |
| Aktuel maksimal effekt (Impp) | 17.32A | 13,86A | 17.36A | 13,89A | 17.40A | 13,92A | 17.44A | 13,95A | 17.48A | 13,98A |
| MODULEFFEKTIVITET (%) | 22,21% | 22,37% | 22,53% | 22,70% | 22,86% | |||||
| STC: Bestrålingsstyrke 1000 W/m², celletemperatur 25 °C, AM1.5G NMOT: Bestrålingsstyrke 800 W/m², omgivelsestemperatur 20 °C, vindhastighed 1 m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Bageste forstærkning | Parameter | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Maksimal effekt (Pmax) | 725W | 730W | 735W | 740W | 746W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 23,32% | 23,49% | 23,66% | 23,83% | 24,00% | |
| 15% | Maksimal effekt (Pmax) | 794W | 799W | 805W | 811W | 817W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 25,54% | 25,73% | 25,91% | 26,10% | 26,28% | |
| 25% | Maksimal effekt (Pmax) | 863W | 869W | 875W | 881W | 888W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 27,77% | 27,97% | 28,17% | 28,37% | 28,57% |
| Beholder | 40'HQ |
| Stykker pr. palle | 32 |
| Paller pr. container | 18 |
| Stykker pr. beholder | 576 |
| Driftsmodulets temperatur | -40℃ til +85℃ |
| Maksimal systemspænding | 1500 DC (IEC) |
| Maksimal seriesikringsklassificering | 35A |
| Effekttolerance | 0/+5W |
| Nominel driftstemperatur (NMOT) | 45±2℃ |
| Temperaturkoefficient for Pmax | -0,30%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Voc | -0,24%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Isc | +0,04%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Bygning 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuan-distriktet, Nantong City, Kina
www.alifesolar.com