LECO N-TYPECelleteknologi
SMBB Half Cut Cell-teknologi
Bifacial celleModulteknologier
Fremragende anti-PID lav LID-ydeevne
Færre hotspot-skyggeeffekter
Højere effekt Lavere BOS og LCOE
● ISO9001:2015 kvalitetsstyringssystem
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● IEC61215/IEC61730 standardkvalitet
● IEC61701/IEC62716 Salt/Tåge/Ammoniak-test
| Solceller | N-type Mono |
| Antal celler | 120 (6x20) |
| Dimensioner | 2172 x 1303 x 35 mm |
| Vægt | 35,0 kg |
| For-/bagglas | 2,0 mm belagt halvhærdet glas |
| Ramme | Anodiseret aluminiumlegering (forstærket højbelastningsudstyr) |
| Samleboks | IP68-klassificeret (3 bypass-dioder) |
| Udgangskabler | 4,0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Længden kan tilpasses | |
| Stik | Mc4-kompatibel |
| Mekanisk belastningstest | Foran 5400 Pa / Bagpå 2400 Pa |
| EFFEKTKLASSE | ALEK-620ND | ALEK-625ND | ALEK-630ND | ALEK-635ND | ALEK-640ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Maksimal effekt (Pmax) | 620W | 472W | 625W | 476W | 630W | 480W | 635W | 484W | 640W | 488W |
| Åben kredsløbsspænding (Voc) | 43,75V | 41,13V | 43,96V | 41,33V | 44,16V | 41,52V | 44,37V | 41,71V | 44,57V | 41,90V |
| Kortslutningsstrøm (Isc) | 18.16A | 14,72A | 18.20A | 14,76A | 18.24A | 14,80A | 18.28A | 14,84A | 18.32A | 14,88A |
| Spænding ved maksimal effekt (Vmpp) | 36,21V | 33,98V | 36,44V | 34,20V | 36,67V | 34,41V | 36,90V | 34,62V | 37,12V | 34,83V |
| Aktuel maksimal effekt (Impp) | 17.12A | 13,89A | 17.15A | 13,92A | 17.18A | 13,95A | 17.21A | 13,98A | 17.24A | 14.01A |
| MODULEFFEKTIVITET (%) | 21,91% | 22,08% | 22,26% | 22,44% | 22,61% | |||||
STC: Bestrålingsstyrke 1000 W/m², celletemperatur 25 ºC, AM1.5G
NMOT: Bestrålingsstyrke 800W/m², omgivelsestemperatur 20ºC, vindhastighed 1m/s, AM1.5G
| Bageste forstærkning | Parameter | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Maksimal effekt (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 23,00% | 23,19% | 23,37% | 23,56% | 23,74% | |
| 15% | Maksimal effekt (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 25,19% | 25,40% | 25,60% | 25,80% | 26,01% | |
| 25% | Maksimal effekt (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 27,38% | 27,60% | 27,83% | 28,05% | 28,27% |
| Beholder | 40'HQ |
| Stykker pr. palle | 32 |
| Paller pr. container | 18 |
| Stykker pr. beholder | 576 |
| Driftsmodulets temperatur | -40℃ til +85℃ |
| Maksimal systemspænding | 1500 DC (IEC) |
| Maksimal seriesikringsklassificering | 35A |
| Effekttolerance | 0/+5W |
| Nominel driftstemperatur (NMOT) | 45±2℃ |
| Temperaturkoefficient for Pmax | -0,30%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Voc | -0,24%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Isc | +0,04%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Bygning 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuan-distriktet, Nantong City, Kina
www.alifesolar.com