| ELEKTRISK PROJEKT | PARAMETRE | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Maksimal effekt | Pmax(W) | 550 | 560 | 570 | 580 |
| Optimal driftsspænding | Vmp(V) | 42,63 | 43,18 | 43,68 | 44,19 |
| Optimal driftsstrøm | Imp(A) | 12,91 | 12,97 | 13.05 | 13.13 |
| Åben kredsløbsspænding | Voc(V) | 52,32 | 52,58 | 52,77 | 53,03 |
| Kortslutningsstrøm | Isc(A) | 13,65 | 13,69 | 13,78 | 13,86 |
| Modulets driftstemperaturområde | ℃ | -40℃~+85℃ | |||
| Maksimal systemspænding | V(IEC) | DC1000/1500 | |||
| Maksimal sikringsstrøm | A | 25 | |||
| Effekttoleranceområde | % | 0~+3% | |||
| *STC (Standard testomstændigheder): Frontal bestråling 1000 W/m², celletemperatur 25 ℃, spektrum AM1.5. | |||||
| Cellens nominelle driftstemperatur | VOCT | ℃ | 44℃±2℃ |
| Maksimal effekttemperaturkoefficient | Pmax | %/℃ | -0,26 |
| Temperaturkoefficient for åben kredsløbsspænding | Voc | %/℃ | -0,24 |
| Kortslutningsstrøm temperaturkoefficient | Isc | %/℃ | 0,04 |
| Sikkerhedsniveau | Klasse II |
| Produktgaranti | 12 års erfaring med produktmaterialer og -teknologi |
| Strømgaranti | 25 års lineær effekt |
| *Dæmpningen i det første år er 2 %. Fra det følgende år er det årlige fald mindre end 0,5 %. Modulets effekt er ikke mindre end 80% i det 25. år. | |
| Celletype | TOPCon-celle 182 × 91 mm |
| Cellearrangement | 144 stk. (12×12) |
| Modulstørrelse | 2260x1219x2,7 mm |
| Modulvægt | 7,44 kg |
| Fordelingsboks | Kapslingsklasse IP68 |
| Udgangskabel | 4 mm², 500 mm kabellængde. Kabellængden kan tilpasses |
| Stiktype | MC4-kompatibilitet |
| Ramme | Ikke tilgængelig |
| Frontal statisk belastning (snetryk) | 5400Pa |
| Statisk belastning bagpå (vindtryk) | 2400Pa |
| Transport | Platform Lastbil 13 måneder | Platform Lastbil 17,5 mio. | Beholder 20 grader | Beholder 40 grader |
|---|---|---|---|---|
| Størrelse | 13 måneder | 17,5 mio. | 20 grader | 40 grader |
| Palle | 22 | 30 | 4 | 18 |
| Stykke/Palle | 70 | 70 | 70 | 70 |
| Samlet antal stykker | 1540 | 2100 | 280 | 1260 |
| Emballagestørrelse (palle) | 2320*1110*1400 mm | |||
| Maksimal effekt (W) | Konverteringseffektivitet | Vægt | Produktgaranti | Strømgaranti | Modulstørrelser | Cellearrangement |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 550 560 570 580 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 2260x1219x2,7 mm | 144 stk. (12x12) |
| 500 510 520 530 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 2260x1110x2,7 mm | 132 stk. (11x12) |
| 460 470 480 490 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 2260x1020x2,7 mm | 120 stk. (10x12) |
| 410 420 430 440 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 2260x918x2,7 mm | 108 stk. (9x12) |
| 360 370 380 390 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 2260x825x2,7 mm | 96 stk. (8x12) |
| 320 330 340 350 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 2260x735x2,7 mm | 84 stk. (7x12) |
| 270 280 290 300 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 2260x644x2,7 mm | 72 stk. (6x12) |
| 120 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 1545x425x2,7 mm | 72 stk. (6x12) |
| 200 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 1150x927x2,7 mm | 54 stk. (6x9) |
| 400 410 420 430 | 23,5% | 2,7 kg/m² | 12 år | 25 år | 1750x1150x2,7 mm | 80 stk. (8x10) |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Bygning 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuan-distriktet, Nantong City, Kina
www.alifesolar.com