LECO N-TYPECelleteknologi
SMBB Half Cut Cell-teknologi
SMBB-teknologier
Fremragende anti-PID lav LID-ydeevne
Færre hotspot-skyggeeffekter
Højere effekt Lavere BOS og LCOE
● ISO9001:2015 kvalitetsstyringssystem
● SO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● IEC61215/IEC61730 standardkvalitet
● IEC61701/IEC62716 Salt/Tåge/Ammoniak-test
| Solceller | N-type Mono |
| Antal celler | 96 (6x16) |
| Dimensioner | 1762 x 1134 x 30 mm |
| Vægt | 21,0 kg |
| Frontglas | 3,2 mm belagt hærdet glas |
| Ramme | Anodiseret aluminiumlegering (forstærket højbelastningsudstyr) |
| Samleboks | IP68-klassificeret (3 bypass-dioder) |
| Udgangskabler | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Længden kan tilpasses | |
| Stik | Mc4-kompatibel |
| Mekanisk belastningstest | Foran 5400 Pa / Bagpå 2400 Pa |
| EFFEKTKLASSE | ALDX-435N | ALDX-440N | ALDX-445N | ALDX-450N | ALDX-455N | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Maksimal effekt (Pmax) | 435W | 326W | 440W | 330W | 445W | 334W | 450W | 338W | 455W | 342W |
| Åben kredsløbsspænding (Voc) | 34,71V | 32,54V | 34,96V | 32,78V | 35,20V | 33,03V | 35,43V | 33,28V | 35,67V | 33,52V |
| Kortslutningsstrøm (Isc) | 15,74A | 12.59A | 15,80A | 12,64A | 15,86A | 12,69A | 15,92A | 12,74A | 15,98A | 12,78A |
| Spænding ved maksimal effekt (Vmpp) | 29,35V | 27,50V | 29,57V | 27,72V | 29,79V | 27,95V | 30,00V | 28,17V | 30,21V | 28,39V |
| Aktuel maksimal effekt (Impp) | 14,82A | 11,86A | 14,88A | 11,90A | 14,94A | 11,95A | 15.00A | 12.00A | 15.06A | 12.05A |
| MODULEFFEKTIVITET (%) | 21,77% | 22,02% | 22,27% | 22,52% | 22,65% | |||||
| STC: Bestrålingsstyrke 1000 W/m², celletemperatur 25 °C, AM1.5G NMOT: Bestrålingsstyrke 800 W/m², omgivelsestemperatur 20 °C, vindhastighed 1 m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Beholder | 40'HQ |
| Stykker pr. palle | 36 |
| Paller pr. container | 26 |
| Stykker pr. beholder | 936 |
| Driftsmodulets temperatur | -40℃ til +85℃ |
| Maksimal systemspænding | 1500 DC (IEC) |
| Maksimal seriesikringsklassificering | 30A |
| Effekttolerance | 0/+5W |
| Nominel driftstemperatur (NMOT) | 45±2℃ |
| Temperaturkoefficient for Pmax | -0,29%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Voc | -0,25%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Bygning 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuan-distriktet, Nantong City, Kina
www.alifesolar.com