LECO N-TYPECelleteknologi
SMBB Half Cut Cell-teknologi
Bifacial Cell Module Technologies
Fremragende anti-PID lav LID-ydeevne
Færre hotspot-skyggeeffekter
Højere effekt Lavere BOS og LCOE
● ISO9001:2015 kvalitetsstyringssystem
● SO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● IEC61215/IEC61730 standardkvalitet
● IEC61701/IEC62716 Salt/Tåge/Ammoniak-test
| Solceller | N-type Mono |
| Antal celler | 96 (6x16) |
| Dimensioner | 1762 x 1134 x 30 mm |
| Vægt | 24,0 kg |
| Frontglas | 2,0 mm belagt halvhærdet glas |
| Ramme | Anodiseret aluminiumlegering (forstærket højbelastningsudstyr) |
| Samleboks | IP68-klassificeret (3 bypass-dioder) |
| Udgangskabler | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Længden kan tilpasses | |
| Stik | Mc4-kompatibel |
| Mekanisk belastningstest | Foran 5400 Pa / Bagpå 2400 Pa |
| EFFEKTKLASSE | ALDX-435N | ALDX-440N | ALDX-445N | ALDX-450N | ALDX-455N | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Maksimal effekt (Pmax) | 435W | 326W | 440W | 330W | 445W | 334W | 450W | 338W | 455W | 342W |
| Åben kredsløbsspænding (Voc) | 34,49V | 32,33V | 34,74V | 32,58V | 34,97V | 32,82V | 35,21V | 33,07V | 35,45V | 35,68V |
| Kortslutningsstrøm (Isc) | 15,84A | 12,67A | 15,90A | 12,72A | 15,96A | 12,77A | 16.02A | 12,82A | 16.08A | 12,86A |
| Spænding ved maksimal effekt (Vmpp) | 29,43V | 27,57V | 29,65V | 27,80V | 29,87V | 28,02V | 30,08V | 28,24V | 30,29V | 28,46V |
| Aktuel maksimal effekt (Impp) | 14,78A | 11,82A | 14,84A | 11,87A | 14,90A | 11,92A | 14,96A | 11,97A | 15.02A | 12.02A |
| MODULEFFEKTIVITET (%) | 21,77% | 22,02% | 22,27% | 22,52% | 22,77% | |||||
| STC: Bestrålingsstyrke 1000 W/m², celletemperatur 25 °C, AM1.5G NMOT: Bestrålingsstyrke 800 W/m², omgivelsestemperatur 20 °C, vindhastighed 1 m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Bageste forstærkning | Parameter | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Maksimal effekt (Pmax) | 457W | 462W | 467W | 473W | 478W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 22,86% | 23,12% | 23,38% | 23,65% | 23,91% | |
| 15% | Maksimal effekt (Pmax) | 500W | 506W | 512W | 518W | 523W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 25,04% | 25,32% | 25,61% | 25,90% | 26,19% | |
| 25% | Maksimal effekt (Pmax) | 544W | 550W | 556W | 563W | 569W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 27,21% | 27,53% | 27,84% | 28,15% | 28,46% |
| Beholder | 40'HQ |
| Stykker pr. palle | 36 |
| Paller pr. container | 26 |
| Stykker pr. beholder | 936 |
| Driftsmodulets temperatur | -40℃ til +85℃ |
| Maksimal systemspænding | 1500 DC (IEC) |
| Maksimal seriesikringsklassificering | 30A |
| Effekttolerance | 0/+5W |
| Nominel driftstemperatur (NMOT) | 45±2℃ |
| Temperaturkoefficient for Pmax | -0,29%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Voc | -0,25%/℃ |
| Temperaturkoefficient for Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Bygning 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuan-distriktet, Nantong City, Kina
www.alifesolar.com